Články

7.5. 2018 - recepce zavřena

Vážení zákazníci,
dne 7.5. 2018 je naše recepce zavřena. Rádi Vás opět obsloužíme od středy 9.5.

Vaše TDP-Ontrack

30.4. 2018 - recepce uzavřena

Vážení zákazníci,

v pondělí 30.4. 2018 bude recepce na adrese Na Pankráci 54 mimo provoz.

Těšíme se na vás opět ve středu 2.5. 2018.

S pozdravem,
TDP

POMOC POSTIŽENÝM POVODNÍ - poskytujeme slevy 30 % - 50 %

Již při záplavách v letech 1997 a 2002 jsme vypracovali postup, který umožňuje v mnoha případech zachránit data i z disků, které byly zasažené vodou.

Důrazné varování: Disky nejsou hermeticky uzavřené a po zatopení se nesmí zapínat!

Voda se dostane dovnitř a způsobí oxidaci ploten. Proto je nutné disk nezapínat a dopravit jej do naší laboratoře co nejdříve.

Jsme připraveni zpracovat takové zakázky přednostně bez příplatku a ještě poskytnout slevu 30 % pro firmy, slevu 50 % pak pro zdravotnická zařízení, školy a soukromé osoby jako naši podporu postiženým povodní. Sleva se vztahuje pouze na zaplavená zařízení.

TDP-Ontrack upozorňuje na úskalí imagingu

Statistiky společnosti TDP-Ontrack ukazují, že v posledních měsících rychle narůstá počet uživatelů, kteří si poškodí svoje data při výměně pevného disku a instalaci na nový disk. Stává se to zpravidla při používání utilit jako např. Acronis, Norton, Paragon a dalších, nejčastěji v případech, kdy uživatel nahrazuje původní disk diskem novým a kopíruje instalaci operačního systému nebo další soubory dat.

Podporujeme souborový systém exFAT

Společnost TDP-Ontrack, která je českou a slovenskou pobočkou vedoucí světové firmy v oblasti záchrany dat – Kroll Ontrack, oznámila plnou podporu pro souborový systém exFAT a dále rozšířila možnosti záchrany dat ze všech typů flash pamětí. Uživatelé, kteří ve svých zařízeních – ať už jde o USB disky, fotoaparáty či kamery – využívají tento proprietární souborový systém. se nyní mohou spolehnout na plnou technickou podporu a vysokou pravděpodobnost záchrany dat v případě poruchy nebo nehody. Stejně tak mohou využít detailní analýzu či vystavení certifikátu, že zařízení pracuje a ukládá data správně.

Nahlédněte do naší laboratoře

Pojďte se podívat do naší laboratoře spolu s Ondrejem Mackem ze slovenské PC-Revue v krátkém dokumentu o TDP-Ontrack.

Záchrana dat z disků digitálních kamer a videorekordérů

I v současném letním období, které je pro firmy zabývající se záchranou dat pravidelným "dodavatelem" disků poškozených především extrémním vedrem nebo naopak rychlými záplavami, je ze statistik společnosti TDP-Ontrack zřejmé, že v poslední době poměrně rychle roste podíl záchrany dat z disků ve videorekordérech a digitálních kamerách.

Podpora postižených povodní - poskytujeme slevy 50 % - 80 %

Již při povodních v roce 1997 jsme vypracovali postup, který umožňuje v mnoha případech záchránit data i z disků, které byly zasažené vodou.

Důrazné varování: Disky nejsou hermeticky uzavřené a po zatopení se nesmí zapínat!

Voda se dostane dovnitř a způsobí oxidaci ploten. Proto je nutné disk nezapínat a dopravit jej do naší laboratoře co nejdříve.

Jsme připraveni zpracovat takové zakázky přednostně bez příplatku a ještě poskytnout slevu 50 % pro firmy, slevu 80 % pak pro zdravotnická zařízení, školy a soukromé osoby jako naši podporu postiženým povodní. Sleva se vztahuje pouze na zaplavená zařízení.

Ochrana a záchrana dat v oblasti státní a veřejné správy

Prostředí úřadu je velmi specifické. Výjimku tvoří jen velké úřady které nejčastěji pracují stylem velkých firem, používají obdobnou techniku a obdobně investují do klíčového IT vybavení. Malé úřady naproti tomu obvykle nedisponují dostatečným rozpočtem na IT vybavení a v důsledku toho zhusta nemají vhodné (bezprašné, klimatizované) prostory, odborně erudovaného správce ani řešení pro ukládání, zálohování a případně archivaci dat.