TDP-Ontrack má komplexní systém diagnostiky externích diskových polí postavených na OS Linux

„Je docela zajímavé, že obal prodává i v tomto oboru,“ poznamenává Ing. Václav Šamša, ředitel společnosti TDP-Ontrack. „Zákazníci posuzují systém podle hot-swap disků a relativně profesionálního provedení a přehlédnou, že základnu tvoří miniaturizovaný „PC počítač“ s Linuxem. Hlavní problém přitom představuje čistě softwarová implementace RAID na úrovni operačního systému.“

Nabízené cenově výhodné řešení, které nachází značnou oblibu především v segmentu malých a domácích kanceláří (SOHO), může uživatele zcela připravit o data při banálním výpadku jednoho disku nebo dokonce při pouhém upgradu firmware. Ve srovnání se specializovanými řadiči není dostatečně spolehlivé ani použití souborového systému XFS.

Odborníci společnosti TDP-Ontrack se věnují záchraně dat z celé škály používaných médií již od roku 1994 a dlouholeté bohaté zkušenosti využívají nejen při vlastním odstraňování hardwarových či softwarových problémů a záchraně mnohdy životně důležitých informací, ale také při prevenci. Od letošního roku proto společnost TDP-Ontrack nabízí domácím i firemním uživatelům počítačů nové konzultační služby, v jejichž rámci vyhodnotí hrozící rizika, doporučí optimální řešení a navrhne i další kroky, které případnou ztrátu dat minimalizují.

Pražská laboratoř společnosti TDP-Ontrack, která provádí téměř 20 záchran denně a dosahuje úspěšnosti přes 90 %, poskytuje služby klientům z celé České republiky a Slovenska a zpracovává i některé zakázky přijaté dalšími zahraničními pobočkami Ontrack. Kromě dvou ultračistých komor je vybavena deseti poloautomatickými pracovišti, stereoskopickým mikroskopem pro práci s miniaturními hardwarovými komponenty a identifikaci poruch, rychlým logickým analyzátorem a řadou unikátních softwarových utilit. Toto pracoviště je součástí celosvětové sítě laboratoří Ontrack a probíhá zde naprostá většina všech prováděných zásahů s výjimkou vybraných softwarových záchran, které jsou realizovány prostřednictvím vzdáleného přístupu nebo za pomoci příslušného odborníka z jiné světové laboratoře.

Stáhnout ve formátu PDF