Záchrana dat ze souborových systémů UFS1 a UFS2

Vyvinuli jsme nástroj pro záchranu dat včetně adresářové struktury i z těžce poškozených souborových systémů UFS1 a UFS2, které jsou používány v operačních systémech FreeBSD, NetBSD, OpenBSD a dalších unixových distribucích typu BSD.

FreeBSD„Je to dobrá zpráva především pro provozovatele profesionálních webových řešení,“ říká Ing. Tomáš Kořínek, šéfvývojář společnosti TDP-Ontrack. „Díky našemu novému nástroji mají nyní při jakékoli nepředvídatelné události v systému velkou šanci i na záchranu dat, která nebyla v okamžiku havárie zálohována.“

FreeBSD je vyspělý operační systém pro architektury x86 a kompatibilní, amd64 a kompatibilní, ARM, IA-64, PC-98 a UltraSPARC, který vznikl z BSD, z verze UNIXu vyvinutého na University of California v Berkeley. Systém je mimořádně stabilní, nabízí moderní síťové funkce, velký výkon a vysokou úroveň bezpečnosti. Díky stabilitě a schopnosti efektivního využívání paměti pro udržení rychlé odezvy pro tisíce současně běžících uživatelských procesů je mimořádně vhodný jako internetový nebo intranetový server.

Pražská laboratoř společnosti TDP-Ontrack poskytuje služby klientům z celé České republiky a Slovenska a zpracovává i některé zakázky přijaté dalšími zahraničními pobočkami Ontrack. Kromě dvou ultračistých komor je vybavena deseti poloautomatickými pracovišti, stereoskopickým mikroskopem pro práci s miniaturními hardwarovými komponenty a identifikaci poruch, rychlým logickým analyzátorem a řadou unikátních softwarových utilit. Toto pracoviště je součástí celosvětové sítě laboratoří Ontrack a probíhá zde naprostá většina všech prováděných zásahů s výjimkou vybraných softwarových záchran, které jsou realizovány prostřednictvím vzdáleného přístupu nebo za pomoci příslušného odborníka z jiné světové laboratoře.

TDP-Ontrack v současné době provádí v průměru 9 úspěšných záchran denně a počet přijatých zakázek neustále roste. Dlouhodobá úspěšnost překračuje 90 %, mezi médii, z nichž se data zachraňují nejčastěji, dominují disky a disková pole. V poslední době rychle přibývá i záchran dat z paměťových karet využívaných v PDA, mobilních telefonech a digitálních fotoaparátech i některých dalších médií.

Stáhnout ve formátu PDF