Šrotovné na VMWARE?

Server spotřebuje za jediný měsíc více než opravdu velká lednice za celý rok. 1.000 Kč na ledničku, 12.000 Kč na server? 10 serverů na VMWARE a mám to zadarmo!?

VMWAREVirtualizační technologie jsou pro firmy velkou výzvou i bez šrotovného. Reálně dokáží ušetřit velké množství peněz. Co se ale stane, když se data na virtualizovaném serveru poškodí?

Virtualizace je velkou výzvou i pro obor záchrany dat, zejména díky emulaci diskových zařízení, možnosti pracovat s transakčními logy a snapshoty. Tudíž lze dobře obnovit data uložená v souborovém systému hostitelského počítače například u VMWARE serveru a workstation. Je možné rekonstruovat systém VMFS pro virtuální disky a zachránit z něj data, a také obnovit data z dedikovaných diskových zařízení připojených k virtuálnímu serveru – například jednotlivé LUN diskového pole s optickým rozhraním.

Nejkouzelnější je, že je možné zachraňovat data z poškozeného virtuálního počítače, zatímco další virtuální stroje na stejném HW bez omezení pracují. A ani nezáleží na tom, jaký operační systém je v poškozeném stroji instalován.

Autor: Václav Šamša