Články

POMOC POSTIŽENÝM POVODNÍ - poskytujeme slevy 30 % - 50 %

Již při záplavách v letech 1997 a 2002 jsme vypracovali postup, který umožňuje v mnoha případech zachránit data i z disků, které byly zasažené vodou.

Důrazné varování: Disky nejsou hermeticky uzavřené a po zatopení se nesmí zapínat!

Voda se dostane dovnitř a způsobí oxidaci ploten. Proto je nutné disk nezapínat a dopravit jej do naší laboratoře co nejdříve.

Jsme připraveni zpracovat takové zakázky přednostně bez příplatku a ještě poskytnout slevu 30 % pro firmy, slevu 50 % pak pro zdravotnická zařízení, školy a soukromé osoby jako naši podporu postiženým povodní. Sleva se vztahuje pouze na zaplavená zařízení.

TDP-Ontrack upozorňuje na úskalí imagingu

Statistiky společnosti TDP-Ontrack ukazují, že v posledních měsících rychle narůstá počet uživatelů, kteří si poškodí svoje data při výměně pevného disku a instalaci na nový disk. Stává se to zpravidla při používání utilit jako např. Acronis, Norton, Paragon a dalších, nejčastěji v případech, kdy uživatel nahrazuje původní disk diskem novým a kopíruje instalaci operačního systému nebo další soubory dat.

Podporujeme souborový systém exFAT

Společnost TDP-Ontrack, která je českou a slovenskou pobočkou vedoucí světové firmy v oblasti záchrany dat – Kroll Ontrack, oznámila plnou podporu pro souborový systém exFAT a dále rozšířila možnosti záchrany dat ze všech typů flash pamětí. Uživatelé, kteří ve svých zařízeních – ať už jde o USB disky, fotoaparáty či kamery – využívají tento proprietární souborový systém. se nyní mohou spolehnout na plnou technickou podporu a vysokou pravděpodobnost záchrany dat v případě poruchy nebo nehody. Stejně tak mohou využít detailní analýzu či vystavení certifikátu, že zařízení pracuje a ukládá data správně.

Nahlédněte do naší laboratoře

Pojďte se podívat do naší laboratoře spolu s Ondrejem Mackem ze slovenské PC-Revue v krátkém dokumentu o TDP-Ontrack.

Záchrana dat z disků digitálních kamer a videorekordérů

I v současném letním období, které je pro firmy zabývající se záchranou dat pravidelným "dodavatelem" disků poškozených především extrémním vedrem nebo naopak rychlými záplavami, je ze statistik společnosti TDP-Ontrack zřejmé, že v poslední době poměrně rychle roste podíl záchrany dat z disků ve videorekordérech a digitálních kamerách.

Podpora postižených povodní - poskytujeme slevy 50 % - 80 %

Již při povodních v roce 1997 jsme vypracovali postup, který umožňuje v mnoha případech záchránit data i z disků, které byly zasažené vodou.

Důrazné varování: Disky nejsou hermeticky uzavřené a po zatopení se nesmí zapínat!

Voda se dostane dovnitř a způsobí oxidaci ploten. Proto je nutné disk nezapínat a dopravit jej do naší laboratoře co nejdříve.

Jsme připraveni zpracovat takové zakázky přednostně bez příplatku a ještě poskytnout slevu 50 % pro firmy, slevu 80 % pak pro zdravotnická zařízení, školy a soukromé osoby jako naši podporu postiženým povodní. Sleva se vztahuje pouze na zaplavená zařízení.

Ochrana a záchrana dat v oblasti státní a veřejné správy

Prostředí úřadu je velmi specifické. Výjimku tvoří jen velké úřady které nejčastěji pracují stylem velkých firem, používají obdobnou techniku a obdobně investují do klíčového IT vybavení. Malé úřady naproti tomu obvykle nedisponují dostatečným rozpočtem na IT vybavení a v důsledku toho zhusta nemají vhodné (bezprašné, klimatizované) prostory, odborně erudovaného správce ani řešení pro ukládání, zálohování a případně archivaci dat.

Šrotovné na VMWARE?

Server spotřebuje za jediný měsíc více než opravdu velká lednice za celý rok. 1.000 Kč na ledničku, 12.000 Kč na server? 10 serverů na VMWARE a mám to zadarmo!?

Plná podpora RAID 6 a zásadní urychlení práce s RAID poli

Společnost TDP-Ontrack oznámila dokončení vývoje nástrojů pro záchranu dat z diskových polí, jejichž uspořádání se označuje jako RAID 6.